„Paweł Zawadzki to kolejny pianistyczny talent(…). Jest muzykiem godnym najwyższej uwagi, pianistą z którym możemy wiązać nadzieję na przyszłość.”

Adam Rozlach Biuletyn Pofestiwalowy, Tarnów


„Z pewnością niemało miał od siebie do powiedzenia wybitnie utalentowany wrocławianin Paweł Zawadzki, który(…)potrafił w Sonacie b-moll Chopina zaprezentować interpretację dużego formatu, a jego wykonanie Mazurków op. 59
prof. Regina Smendzianka określiła jako arystokratyczne.”

Józef Kański Ruch Muzyczny


„Paweł Zawadzki ukazał się jako pianista o świetnym opanowaniu klawiatury. Jego wspaniała technika wykorzystana została na usługi interpretacji, na wydobycie wszystkich niuansów zawartych w tych utworach. Pianista operował szlachetnym dźwiękiem, o pięknej barwie, potrafił dostosować rodzaj dźwięku do stylu epoki i estetyki kompozytora.”

prof. Andrzej Tatarski


„Uważam, że Paweł Zawadzki operuje świetną techniką i wrażliwością na dźwięk. Jego interpretacje są bardzo interesujące, poczucie formy doskonałe. Jest jednym z przodujących pianistów polskich”

prof. Halina Czerny-Stefańska


„Paweł Zawadzki jest doskonałym muzykiem, o dojrzałym obliczu artystycznym i świetnej technice pianistycznej.”

prof. Grzegorz Kurzyński


„Pragnę gorąco polecić Państwa uwadze wrocławskiego pianistę – Pawła Zawadzkiego. Miałem przyjemność akompaniować mu podczas wykonania III koncertu fortepianowego d-moll Sergiusza Rachmaninowa. Znakomity warsztat jakim dysponuje sprawiał, iż najtrudniejsze partie tego dzieła przechodził z wielką swobodą bez reszty oddając się muzykowaniu. Koncert ten został przyjęty owacją na stojąco.

prof. Marek Pijarowski


„W sylwetce tego pianisty uderza niezwykła aktywność artystyczna, wręcz pasja uprawiania pianistyki. Obszerny repertuar koncertowy, stylistycznie zróżnicowany, obfitujący w arcydzieła literatury fortepianowej oraz znakomite wykonawstwo
dr Pawła Zawadzkiego pozwalają zaliczyć go do grona czołowych polskich pianistów.”

prof. Regina Smendzianka


„Słyszałem III koncert fortepianowy d-moll Sergiusza Rachmaninowa w wykonaniu znanego polskiego pianisty Pawła Zawadzkiego. Od pierwszych dźwięków jasnym stało się dla mnie to, iż wspomniane wykonanie różni się znacząco od większości niczym niewyróżniających się interpretacji tego bardzo trudnego koncertu. Przede wszystkim to wykonanie zadziwiło mnie głębokim zrozumieniem treści muzycznej, wyjątkowością frazowania, poczuciem formy i plastyki rytmu, odgrywającej ważną rolę w interpretacji tego koncertu.”

Konserwatorium Moskiewskie prof. Wiktor Mierżanow

 
   
Paweł Zawadzki © all rights reserved Projekt i wykonanie: Hajime Studio